Prekursorem metody Kinesiology Taping jest dr. Kenzo Kase, który na początku lat siedemdziesiątych opracował metodę leczenia, wykorzystując naturalne procesy samoleczenia ludzkiego organizmu. Właściwości plastra swoim ciężarem, grubością, rozciągliwością (130-140 %) są zbliżone do właściwości skóry. Materiał przepuszcza powietrze, jest wodoodporny. Długość utrzymania na skórze, waha się od kilku do kilkunastu dni.

Kinesiology taping ma ogromne zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny. Wpływa na funkcję mięśni i wspiera funkcje stawu. Oddziaływuje na system limfatyczny, usuwa zastoje limfy, redukuje obrzęki i siniaki. Poprawia mikrokrążenie, a poprzez uniesienie skóry, zmniejsza nacisk na receptory bólowe. Wykazuje oddziaływanie proprioceptywne i eksteroceptywne.

Zastosowanie : terapia przeciwbólowa (również u kobiet w ciąży), terapia przeciwzapalna, stan pooperacyjny, blizny, obrzęki, fizjoterapia, pediatria, neurologia, ortopedia, sport i wiele innych.

mgr fizjoterapii Magdalena Figiel

Skorzystaj z aplikacji Kinesiology Taping, skontaktuj się ze mną wypełniając formularz zgłoszeniowy lub pod numerem telefonu 507 030 063

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,