Project Description

Wady stóp są bardzo powszechne i dość szybko można je zdiagnozować i poddać terapii. Nie należy czekać (według powszechnej opinii) że dziecko samo z tego wyrośnie. Jeśli masz wątpliwości, czy Twoje dziecko prawidłowo ustawia stópki, coś Cię zaniepokoiło, zapraszam na konsultacje w celu diagnozy i ewentualnego postępowania terapeutycznego w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości.

Trójpłaszczyznowa manualna terapia wad stóp u dzieci na podstawach neurofizjologicznych wg Zukunft-Huber

Prowadząc trójpłaszczyznową terapię manualną opieram się na genetycznie zakodowanych sekwencjach ruchowych, zgięciu w stawie biodrowym i kolanowym, rotacji zewnętrznej i odwiedzeniu, ułożeniu stopy w supinacji z równoległym ustawieniem obu łuków stopy. Prawidłowe ułożenie stopy utrwalane jest bandażowaniem. Ćwiczenia korygujące wykonywane są 2-3 razy dziennie przez rodzica, zakończone bandażowaniem stopy.

  • Stopa płasko- koślawa
  • Stopa końska, stopa piętowa
  • Stopa sierpowata, stopa wężowata

Ćwiczenia i bandażowanie wykonywane są przez rodziców w domu. Często okazuje się, że trójpłaszczyznowa terapia manualna stóp może stać się alternatywą dla zabiegu chirurgicznego.

Niekiedy wady stóp można skorygować stosując wkładki korekcyjne. Wówczas mały pacjent badany jest dodatkowo na podoskopie, co pozwala uzyskać dokładny obraz wady i pomóc w dobraniu wkładki seryjnej lub indywidulanej na zamówienie.

Należy jednak pamiętać, że samą wkładką nie uzyskamy tak spektakularnych efektów jak w połączeniu z ćwiczeniami. To właśnie aktywna praca mięśni stopy podczas ćwiczeń ma ogromny wpływ na zmniejszenie wady stopy.

   FIZJOTERAPIA

  GODZINY OTWARCIA

Pn - Pt 9:00 - 16:00
Sobota Indywidualnie

   ul. Dekerta 14/3,
Gorzów Wlkp.

  507 030 063

OFERTA

mgr MAGDALENA FIGIEL

Praca zawodowa jest moją ogromną pasją. Wiem, że pomagając moim małym pacjentom w zdobywaniu nowych umiejętności, wpływam na ich prawidłowy rozwój. Priorytetem jest dla mnie trafna diagnoza oraz bezpieczna terapia i rehabilitacja. Współpraca pomiędzy terapeutą a rodzicami to niezwykle ważna relacja – dlatego każdą osobę traktuję indywidualnie, z ogromnym zaangażowaniem i empatią.

  • indywidualne podejście

  • najnowsze metody pracy z pacjentem

  • najkorzystniejsze ceny

Przejdź do o mnie

Umów Wizytę