W związku z obecną pandemią dostęp do rehabilitacji został praktycznie wstrzymany do odwołania. Codziennie dostaję od Państwa telefony z różnymi zapytaniami między innymi o termin wizyty. Niestety spotkania osobiste nie są w tej chwili możliwe do zrealizowania, ale wychodząc Państwu naprzeciw rozpoczynam konsultacje fizjoterapeutyczne online.

Zdaję sobie sprawę, że taka konsultacja fizjoterapeutyczna online nie zastąpi wizyty w gabinecie, ale jestem już po pierwszych próbach takiej współpracy z rodzicami i naprawdę wychodzi to zaskakująco dobrze 🙂

porady konsultacje fizjoterapeutyczne online fizjomedical dzieci Gorzów Wlkp.

Każdego dnia rodzą się nowe dzieci, które wymagają natychmiastowej rehabilitacji lub po prostu wspomagania rozwoju. Dlatego zachęcam młodych rodziców do konsultacji. Można dowiedzieć się :

– jak podnosić i odkładać maleństwo

– jak prawidłowo nosić

– czy kształt główki jest prawidłowy

– czy są jakieś problemy z karmieniem lub ulewaniem

Na podstawie obserwacji szczególnie do 15 tygodnia życia wykonuję diagnostykę metodą Prechtla 

U starszych dzieci powyżej 3 miesiąca życia określa się czy osiągnięte zostały tzw. kamienie milowe. Dziecko zarówno w leżeniu na brzuszku jak i na pleckach powinno osiągnąć już linię środka ciała oraz leżeć symetrycznie. Mamy półrocznych dzieci często zastanawiają się czy ich dziecko powinno już siedzieć i w jakiej pozycji powinny karmić. Czy to jest dobry czas na spacerówkę ? Natomiast mamusie jeszcze starszych maluchów 9-10 miesięcznych często pytają czy dziecko powinno już siadać, czworakować i tak dalej 🙂 I kiedy w zasadzie dziecko powinno już chodzić samodzielnie ?

Konsultacje fizjoterapeutyczne online mogą dotyczyć również starszych dzieci na przykład z wadami stóp, wadami postawy lub opóźnieniem rozwoju psychoruchowego.

Zapraszam serdecznie wszystkich rodziców, którzy czują, że potrzebują uzyskać wsparcie dla swoich dzieci a nie wiedzą dokładnie jak im pomóc 🙂

Magdalena Figiel

terapeuta NDT – Bobath

Tagi: , , , , , , , , ,